Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилась проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного. Напевно кожен з нас бачив по телеекранах або по новинах про такий вид насильства як булінг. Тому, щоб попередити його в нашому навчальному закладі проходив тиждень «STOP BULLYING». Адже ця тема на даний час сама найактуальніша. Протягом тижня в Златопільській гімназії проводилися виховні години та бесіди класними керівниками, практичним психологом проводилися тренінги для 5-7 класів «Стоп булінг»,для 7-8 класів проведення бесіди « Молодь проти насильства», для 9-11 урок «Стоп булінг», метою яких було вироблення нульової толерантності до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги. Перегляд відеороликів та їх обговорення, виготовлення брошур, проведення акції, анкетування, а наприкінці учні провели флешмоб «#РазомПротиБулінга».
Сторінки
- Головна сторінка
- Візитна картка
- Нормативно-правова база
- Документація психолога
- Мої досягнення!
- План роботи ПП на 2024/2025 н.р.
- Методична скарбничка
- Робота психологічної служби під час дистанційного навчання
- Батьківський лекторій "ФОРУМ"
- Психолого-педагогічні семінари
- Психологічна просвіта
- Корекційно-розвивальна робота
- Рада профілактики та попередження правопорушень серед неповнолітніх
- Попередження суїцидальної поведінки
- Робота з учнями "Групи ризику"
- Робота з обдарованими дітьми
- Адаптація учнів
- Для вчителів
- Всеукраїнські безкоштовні телефони довіри
- STOP-SEXТИНГ
- БЛОГ # СтопБулінг
- Корисні посилання
- Відео
- Для батьків
- Психологічна допомога під час війни
неділя, 29 вересня 2019 р.
середа, 27 лютого 2019 р.
Вибір професії залежить від тебе!!
Вибір професії - один з головних життєвих виборів, який здійснює
людина в юному віці. Під таким девізом з 18.02 - 22.02.2019 р в Златопільській
гімназії проходив тиждень профорієнтації «Світ професій». Він має велике значення
як для самої людини, так і для
суспільства. Вибір професії – це вибір життєвого шляху, вибір долі.Метою профорієнтації є створення умов для успішної профорієнтації
підлітків, швидкої та успішної адаптації на ринку праці, а також формування
здібностей співвідносити свої індивідуально-психологічні особливості і
можливості з вимогами обраної професії. Протягом тижня проходили різні види
заходів: бесіди, консультації, години спілкування, виховні години з елементами
тренінгу, виставки, конкурси.Найбільша увага приділялась здобувачам освіти випускних класів, які в цьому році вибирають свій
життєвий професійний шлях,та перевіряють свої знання по основним предметам.
субота, 23 лютого 2019 р.
Участь у тренінгу «Технології, правила, процедури і прийоми роботи для зупинення булінгу та насилля в закладах освіти». м. Кропивницький
21.02.19 р. практичний психолог Чухно Ю.А. брала участь у тренінгу «Технології, правила, процедури і прийоми роботи для зупинення булінгу та насилля в закладах освіти», на базі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання ліцей-школа-дошкільний навчальний заклад «Вікторія-П» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області”. Під час тренінгу було надано інформацію, щодо виявлення й реагування в освітньому процесі і домашнього насильства та механізми взаємодії педагогічних працівників з іншими службами.
неділя, 17 лютого 2019 р.
Як стати лідером серед однолітків?
Бути лідером не завжди означає вказувати людям, що їм слід робити. Багато з наймогутніших і впливових лідерів, які залишили після себе величезний відбиток в історії, просто «вели» самих себе і своїми сильними вчинками й потужним вибором впливали на мільйони людей і навіть на цілі покоління в усьому світі.
Людина, що володіє лідерськими якостями, не боїться робити помилки і не боїться критики. Проте, його сильно хвилює падіння авторитету, особливо, якщо існує конкурент, який претендує на лідерство.
Хочеться відзначити, що крім прав у лідера є і обов`язки. Тож не дивно, оскільки саме від нього залежить успішність всього колективу, і компанія друзів винятком не є.
вівторок, 5 лютого 2019 р.
Тест на виявлення комп’ютерної залежності.
Тест
на виявлення комп’ютерної залежності.
1. Ти засмучуєшся та злишся, якщо потрібно виключати
комп’ютер.
2. Ти знаходишся у дуже гарному настрої тільки сидячи за
комп’ютером.
3. Комп’ютер для тебе – це засіб зняття стресу.
4. Після комп’ютерних ігор у тебе виникають головні болі.
5. У житті ти відчуваєш пустоту, роздратованість, які
зникають, коли ти сідаєш за комп’ютер.
6. Ти маєш проблеми у навчанні через те, що часто сидиш
за комп’ютером.
7. Ти відчуваєш потребу проводити більше часу за
комп’ютером.
8. Ти маєш проблеми з родичами, у стосунках з друзями або
іншими людьми через комп’ютер.
Результат:
підрахуйте кількість плюсів у відповідях. Якщо загальна сума перевищує 3 бали –
ви маєте ризик потрапити у залежність від комп’ютера.
понеділок, 4 лютого 2019 р.
ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА У ФАКТАХ: ТРАДИЦІЇ, СИМВОЛІКА, ЦІКАВИНКИ
Символік
Йдемо далі… Традиційно на День всіх закоханих люди дарують один одному різні ласощі у формі сердечок. Квіти і маленькі сувенірчкики. Повелось це ще з Середньовіччя. Як писав літописець Семюель Пепіс в 17 столітті, 14 лютого закохані обмінювались маленькими подаруночками: рукавичками, перснями, ласощами. Та незмінними атрибутами свята залишаються валентинки, червоні троянди, голуби і купідончики.
ВАЛЕНТИНКИ
Вважається, що звичай з валентинками з’явився саме завдяки святому Валентину. Однак найдавніше привітання до Дня всіх закоханих, відоме в наші часи, - це вірш, створений в 1415 році герцогом Орлеанським. Перебуваючи в Лондонському Тауері, він, очевидно, намагався якось розважити себе і почав писати дружині валентинки.
Перші валентинки створювались власними руками. Найталановитіші писали акровірші, в яких перші літери кожного рядка утворювали слово – ім’я коханої/коханого. Трохи згодом в Британії вирішили полегшити завдання людям і почали друкувати збірки віршів – хлопці та дівчата вибирали найкращі та переписували їх у валентинку. З цього і розпочалось виробництво валентинок в промислових масштабах. Ця ідея виникла в американки Есетр Хауленд. Лише за рік вона продала листівок на суму 5000 доларів.
ТРОЯНДИ
Зрозуміло, що подарувати дівчині на свято букетик квітів – не дивина. Питання лише в тому, чому саме червоні троянди?
Одна з грецьких легенд розповідала, що якось Афродіта бігла на зустріч до свого коханого Адоніса і наступила на кущ білих троянд, які від її божественної крові почервоніли. Та й взагалі, в древні часи греки вважали троянду божественною квіткою. Ще одна історія розповідала, що богиня Флора якось перетворила красиву дівчину на квітку, Афродіта поділилась з нею красою, а три харити подарували їй шарм, Діоніс приніс ароматний нектар, були дари й від інших богів. Коли троянда виросла, її передали богу кохання Еросу і назвали "королевою квітів".
А в римлян була своя легенда: жила колись красива дівчина Rodanthe. Всі хотіли одружитися з нею, а вона відмовлялась. Якось злі залицяльники вдерлись до її дому, що дуже розлютило богиню родючості, тварин та рослин Діану, тому вона перетворила дівчину на троянду, а залицяльників на шипи.
Сьогодні саме троянда вважається квіткою кохання. При цьому існує навіть окрема символіка кольорів: поєднання червоних і білих троянд символізує єдність та дружбу, оранжевий чи кораловий – бажання, бордові троянди – комплімент жінці за її вроду і т.д.
Але, якщо хочете бути оригінальним, подаруйте червоні хризантеми, тюльпани чи гвоздики – вони теж символізують симпатію та любов, маргаритки – комплімент вроді вашої пасії, гарденії – свідчення таємної закоханості, а кактус, як не дивно, говорить про сердечність.
ГОЛУБИ
Ще з давніх часів одним із символів кохання, вірності та, відповідно, Дня всіх закоханих вважають білого голуба. Легенди розповідають, це були улюблені птахи Венери. Однак в різних країнах ситуація дещо відрізняється. Так, наприклад, в Африці (можливо, через відсутність голубів) птахами кохання вважають різнобарвних папуг: коли вони знаходять собі пару, то завжди сидять дуже близько один до одного.
МЕРЕЖИВО
Колись давно, в часи прекрасних дам і мужніх джентльменів жінки носили із собою мереживну хустинку. Якщо дама випадково впускала її, чоловік повинен був неодмінно підняти. Часом панянки цим зловживали і кидали свої хустинки на землю спеціально, аби познайомитись з представником сильної статі. Так мереживо почало асоціюватись зі справами сердечними. Тому, якщо не знаєте, у що загорнути подарунок, подумайте про цю ідею ;)
КУПІДОН
Звідки ж взявся цей малий капосник з торбинкою стріл? Згідно з переказами стародавнього Риму, Купідон – син богині кохання Венери. В Греції його аналогом був син Афродіти Ерос. Завданням Купідона було створювати пари серед богів, керуючи їх серцями і волею. У римлян існувала легенда про кохання Купідона і Психеї. Зображали Купідона, зазвичай, красивим юнаком з крилами, смолоскипом або квіткою і лірою (які сьогодні замінили на стріли кохання).
Цікаві факти
А тепер кілька цікавих фактів:
- В деяких країнах мужчини дарували своїм незаміжнім (ще) обраницям одяг: якщо дівчина приймала подарунок, вона погоджувалась вийти заміж за цього чоловіка.
- Колись дівчата вірили в повір’я: якщо дівчина побачить в цей день вільшанку (пташку), то їй судилось вийти заміж за моряка, якщо горобця, то судився їй бідняк, з яким вона все ж таки знайде своє щастя, а щиглик обіцяє їй чоловіка-мільйонера.
- Більша частина валентинок, які отримують люди по всьому світу, - аноміна або написана лівою рукою чи справа наліво, щоби додати загадковості. Однак, якщо ви вірите в долю, вам доведеться самотужки розшукати відправника.
- Рекорд на найдовший поцілунок був встановлений у Нью-Йорку. Роберта і Марк Грізволд цілувались впродовж 29 год. 37 хв. Весь цей час вони провели навстоячки, без перерв на сон, їжу чи інші фізіологічні потреби.
- Ще один рекорд, пов’язаний з поцілунками був встановлений в 1990 році Альфредом Вольфрамом, який поцілував 8001 людину впродовж 8 год.
- За кількістю продаж, валентинки займають перше місце, поступаючись тільки різдвяним листівкам. Більшість валентинок купують жінки, чоловіки більше "спеціалізуються" на цукерках, шоколадках і букетах троянд.
- Римо-Католицька церква схиляється до думки, що Святий Валентин – покровитель не закоханих, а психічнохворих. Тому на іконах часто зображають, як він зцілює хлопця від епілепсії. А православна церква згадує Валентинів 7 травня, 19 липня та 12 серпня.
- Мощі святого Валентина є в Самборі на Львівщині. Автентичність їх підтверджена Папою Римським 1759 року. Кажуть, що Валентин був покровителем місцевої єпархії. Але хто зна, чи це той самий Валентин…
- У Мексиці в 2012 році відбулась церемонія колективного шлюбу, в якій взяли участь більше 6 000 пар.
ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА У ФАКТАХ: ТРАДИЦІЇ, СИМВОЛІКА, ЦІКАВИНКИ
Світові традиції
Американці на День святого Валентина вітають не тільки коханих, а й усіх друзів та близьких (мабуть варто взяти з них приклад ;) ). А на початку 10 століття тутешні чоловіки дарували своїм обраницям марципани, які на той час були досить дорогим задоволенням. Кондитери підхопили цей тренд і запропонували покупцям на вибір різноманітні ласощі з привітаннями до свята. Першими були червоно-білі карамельки. Далі з’явились коробки у формі серця. І так традиція поступово дійшла і до наших днів.
Досить цікавий звичай існує в Канаді. Якщо вірити розповідям, 14 лютого жінка може зробити пропозицію своєму коханому. Якщо ж він відмовиться від такого "подарунку", то може отримати штраф або й до в’язниці потрапити. Очевидно, цього дня деякі чоловіки тікають світ за очі, аби навіть не потрапляти жінкам на очі :) Хоча така доля оминає декого, а саме: одружених, тих, хто вже знайшов своє щастя з іншою, або тих, хто погодився на пропозицію своєї коханої.
У Британії прийнято дарувати жінкам червоні троянди (втім, мабуть, не тільки в Британії). Цікаво, що у відповідь ви можете отримати яблуко як символ кохання і краси.
Та найвеселіше, що роблять британці в цей день – надсилають валентинки своїм домашнім тваринкам, особливо якщо це кінь або собака (ну дуже вже їх люблять), а ще купують спеціальний корм у вигляді сердечок. Що ж, можливо нам важко зрозуміти таке ставлення до друзів наших менших, але погодьтесь, це доволі мило. Цікаво лишень як тваринки читають зізнання в коханні від хазяїв :)
Якщо зануритись в давніші часи, колись в Англії існували й інші традиції до Дня всіх закоханих. Дітей, для прикладу, одягали як дорослих і ті бігали від хати до хати, співаючи пісні про Валентина (таке собі валентинівське колядування). За це малеча отримувала солодощі та кілька монеток. Хоча подейкують, що англійські дітлахи і зараз можуть утнути щось подібне. Жителі Уельсу вирізали з дерева "ложки кохання", прикрашаючи їх ключами, замками і сердечками. Це був спосіб сказати "Ти знайшов ключі до мого серця".
Також у британців довгий час існував звичай, вибирати собі Валентину: дівчата писали на шматочках пергаменту свої імена і складали їх у якусь посудину. Хлопці по черзі тягнули клаптики, і та, що діставалась молодику, ставала його Валентиною на весь рік. Юнаки складали своїй обраниці сонети, грали їй на лютні, всюди її супроводжували. Цей звичай, до речі, згадує Офелія з шекспірівського Гамлета.
А незаміжні британки любили поворожити. Ось вам один із способів: рано вранці 14 лютого вони ставали біля вікна і дивились на пусту вулицю. Перший чоловік, якого бачила жінка, мав бути схожим на її майбутнього нареченого. А ще дівчата прикріплювали шпильками 5 лаврових листків до подушки: один – посередині, інші – по краях. Вважалось, що так вони зможуть побачити уві сні свого судженого. Британки також вірили, що перший мужчина, який зустрінеться жінці на шляху зранку 14 лютого, повинен стати її Валентином на весь рік, незважаючи на її чи його бажання (трохи дивно, погодьтесь). Звичайно, не дуже приємно, якщо тобі трапиться якийсь страшко… Тому дівчата ходили гуляти в цей день із зав’язаними очима. У японців все як завжди "не так як у людей". Представники сильної половини людства отримують тут більше подарунків, ніж жінки. При цьому в них є спеціальний шоколад "хонмей" - дарувати його можна тільки особливому чоловіку, як то кажуть, "тому єдиному". А ще тут проводиться щорічний конкурс на найголосніше зізнання в коханні. Хлопці та дівчата виходять на спеціальну сцену і чимдуж викрикують вітання коханій людині. Ось така ось дивина :)
Францію не дарма називають "країною кохання" - саме французи першими почали вітати один одного у віршованій формі. Тут прийнято дарувати на День Валентина дорогоцінні прикраси або біжутерію, а ще шоколадні мусси, еротичну білизну, йогурти рожевого кольору, солодощі-сердечка, лотерейні квитки (?!) і романтичні подорожі на двох.
А незаміжні британки любили поворожити. Ось вам один із способів: рано вранці 14 лютого вони ставали біля вікна і дивились на пусту вулицю. Перший чоловік, якого бачила жінка, мав бути схожим на її майбутнього нареченого. А ще дівчата прикріплювали шпильками 5 лаврових листків до подушки: один – посередині, інші – по краях. Вважалось, що так вони зможуть побачити уві сні свого судженого. Британки також вірили, що перший мужчина, який зустрінеться жінці на шляху зранку 14 лютого, повинен стати її Валентином на весь рік, незважаючи на її чи його бажання (трохи дивно, погодьтесь). Звичайно, не дуже приємно, якщо тобі трапиться якийсь страшко… Тому дівчата ходили гуляти в цей день із зав’язаними очима. У японців все як завжди "не так як у людей". Представники сильної половини людства отримують тут більше подарунків, ніж жінки. При цьому в них є спеціальний шоколад "хонмей" - дарувати його можна тільки особливому чоловіку, як то кажуть, "тому єдиному". А ще тут проводиться щорічний конкурс на найголосніше зізнання в коханні. Хлопці та дівчата виходять на спеціальну сцену і чимдуж викрикують вітання коханій людині. Ось така ось дивина :)
Францію не дарма називають "країною кохання" - саме французи першими почали вітати один одного у віршованій формі. Тут прийнято дарувати на День Валентина дорогоцінні прикраси або біжутерію, а ще шоколадні мусси, еротичну білизну, йогурти рожевого кольору, солодощі-сердечка, лотерейні квитки (?!) і романтичні подорожі на двох.
Південно-Африканська Республіка також святкує День всіх закоханих. Як не дивно, ця країна вважається однією з найромантичніших, адже її розташування приваблює сотні парочок, як мріють поніжитись в цей день на пляжі. Місцеві дівчата чіпляють на рукав папірчик з іменем коханого. А вечірки і гуляння можуть тривати цілий тиждень.
Мешканці Данії надсилають один одному засушені квіти, при цьому ти отримуєш ту квітку, з якою асоціюєшся у коханого. Данці пишуть кумедні, зазвичай анонімні віршики "gaekkebrev". Дівчина сама повинна здогадатись від кого він, якщо їй вдасться, то цього ж року вона отримає шоколадне великоднє яйце.
Німці зрадили романтичним традиціям. У них святий Валентин – перш за все, покровитель психічно хворих. Саме тому 14 лютого всі психіатричні лікарні прикрашають червоними стрічками.
Жителі Ісландії запалюють багаття на честь Валі – сина Одіна, хоча саме свято теж символізує любов. Дівчата одягають хлопцям на шию вуглики, а ті у відповідь дають дівчатам маленькі камінці – вважається, що для розпалення багаття потрібна іскра, яка з’являється від тертя каменю об камінь.
Жителі Ісландії запалюють багаття на честь Валі – сина Одіна, хоча саме свято теж символізує любов. Дівчата одягають хлопцям на шию вуглики, а ті у відповідь дають дівчатам маленькі камінці – вважається, що для розпалення багаття потрібна іскра, яка з’являється від тертя каменю об камінь.
Голландці, так само як і канадці, дотримуються того принципу, що 14 лютого жінка може сама зробити пропозицію чоловіку. Однак якщо він відмовиться, то зобов’язаний подарувати їй шовкове плаття. Ну хоча б щось жінка повинна отримати :) А собі, в такому випадку, купує шовкову шнурівку з сердечком.
В Італії 14 лютого вважають "солодким днем", адже головним подарунком є саме солодощі. Дуже популярним варіантом є "Baci Perugina" - горіхи, вкриті шоколадом. В кожній такій цукерочці можна знайти маленьку записку з висловами про кохання кількома мовами. При цьому дарують їх виключно коханим. Колись в давнину італійці святкували в цей день свято весни, а тому всі дійства відбувались на відкритій місцевості: молодь збиралась в альтанках і садах, насолоджувалась музикою і поезією. Потім були довгі прогулянки мальовничими місцинками з коханим/коханою. В італійському Турині молодята оголошували про свої заручини саме 14 лютого. Та з часом ці традиції відійшли в минуле.
В Італії 14 лютого вважають "солодким днем", адже головним подарунком є саме солодощі. Дуже популярним варіантом є "Baci Perugina" - горіхи, вкриті шоколадом. В кожній такій цукерочці можна знайти маленьку записку з висловами про кохання кількома мовами. При цьому дарують їх виключно коханим. Колись в давнину італійці святкували в цей день свято весни, а тому всі дійства відбувались на відкритій місцевості: молодь збиралась в альтанках і садах, насолоджувалась музикою і поезією. Потім були довгі прогулянки мальовничими місцинками з коханим/коханою. В італійському Турині молодята оголошували про свої заручини саме 14 лютого. Та з часом ці традиції відійшли в минуле.
У Фінляндії цей день називають Днем друзів, і окрім коханих, листівки надсилають найкращим товаришам. Тут це свято набуло популярності у 80-их роках. День Валентина досяг цих країв завдяки американським студентам, які приїжджали сюди за обміном. Вважається, що така трансформація зі святом відбулась внаслідок прагнення місцевих чоловіків та жінок до рівноправ’я. А, можливо, кохання, як і дружба, потребує перш за все відданості та щирості почуттів. Але ця зміна є непоганою ідеєю, адже святкувати можуть всі, а не тільки ті щасливчики, які вже знайшли свою другу половинку.
Саудівська Аравія та Іран належать до країн, які не просто не святкують День всіх закоханих. У них свято офіційно заборонене, а кожного, кому спаде на думку відзначити його, чекає штраф. Тут ви не знайдете в магазинах ні червоних троянд, ні ведмедиків, ні валентинок.
Саудівська Аравія та Іран належать до країн, які не просто не святкують День всіх закоханих. У них свято офіційно заборонене, а кожного, кому спаде на думку відзначити його, чекає штраф. Тут ви не знайдете в магазинах ні червоних троянд, ні ведмедиків, ні валентинок.
Безпечний інтернет 10 правил безпечного користування Інтернетом
1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.
2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.
3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.
4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.
5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.
7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).
8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.
9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.
10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.
субота, 26 січня 2019 р.
Куріння –чума XXI-го століття
Учні 5,9 класу Златопільської гімназії провели акцію «Куріння –чума XXI -го століття». Гімназисти пропонували обмін цигарки на цукерку. Вони розповіли про їхні звички тютюнопаління, яке руйнує не тільки здоров’я людини, але й відчутно спустошує гаманець. І першочерговим завданням учнів було привернути увагу саме до цієї проблеми, адже головною проблемою є вироблення власного відповідального ставлення до свого здоров’я та впливу шкідливих звичок, зокрема, паління.І коли гімназисти спілкувалися з жителями Новомиргорода то отримали таку відповідь : « Я не дам,тому що сам стрельнув», «Я занятий», «Що ви хочете, цигарки дорого коштують». Робіть все, що вважаєте для себе корисним. Утримайтесь від публічних оголошень про початок своєї боротьби з курінням, бо серед ваших знайомих можуть виявитися провокатори, які будуть пропонувати закурити.
У першу чергу, це хороший привід пишатися собою, своєю силою волі. У більш віддаленій перспективі вас чекає збережене здоров’я і хороший вигляд.
Бережіть себе!!!😊
вівторок, 22 січня 2019 р.
22 січня День Соборності (День злуки)
22 січня Україна святкує День Соборності – сто років тому, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
У тому, як українські землі знову об’єдналися в одній національній державі журналісти 24 каналу розбирались разом з істориком Владленом Мараєвим.
Що таке Соборність?
Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів.
Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.
Від часів роздробленості Київської Русі ідея Соборності стала однією з запорук збереження української державності та національного самоусвідомлення. Володимир Великий і Ярослав Мудрий, Володимир Мономах і Ярослав Осмомисл, Роман Мстиславич і Данило Галицький, Богдан Хмельницький і Іван Виговський, Петро Дорошенко і Іван Мазепа у різні часи і за різних історичних обставин намагалися втілювати цю ідею у життя.
Навіть у часи поділу між чужинними державами українці завжди вірили у національне об’єднання. Доказом цього є подвижницька діяльність "Руської трійці" й Головної Руської Ради у Львові, творчість Юліана Бачинського і Миколи Міхновського, які переконливо обґрунтовували потребу здобуття політичної незалежності України на всьому просторі української етнічної території.
пʼятниця, 11 січня 2019 р.
11 січня - Міжнародний день слова "дякую"
За ініціативною ООН та ЮНЕСКО 11 січня відзначають Всесвітній день “Дякую”. В Україні цей день став святковим з 2008 року. Таку дату запровадили для того, щоб люди не забували про виявлення вдячності.
«Дякую» — одне з найбільш уживаних слів у міжнародній лексиці. Воно вказане в усіх туристичних розмовниках. Існує версія, що слово «спасибі» народилося в XVI столітті з часто вимовного словосполучення «спаси Бог». А ось слово "дякую" має давню і складну історію. Деякі мовознавці виводять його походження від німецького "danke" через посередництво польської мови. Академічні словники однозначно подають його як полонізм, запозичений з німецької мови.
Психологи вважають, що слова вдячності дійсно чарівні, вони здатні змінювати наше життя на краще, налаштовувати людей на позитив, гармонізувати взаємовідносини. Деякі дослідження показали, якщо частіше висловлювати подяку іншим людям, покращується фізичне здоров’я, зміцнюються соціальні відносини, а позитивний емоційний стан допомагає впоратися зі стресом.
Міжнародна акція "16 днів проти насильства"
Щороку з 25 листопада по 10 грудня в багатьох країнах світу проходить Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насильства»
Тому з 26.11.18р. по 10.12.18р. у Златопільській гімназії проходила Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка була розпочата 25 листопада 1991р.
Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Тому особлива увага протягом 16 днів була спрямована проти домашнього насильства у сім̓ ї, дитячому колективі, та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства.
Практичним психологом та педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницьку роботу, яка була направлена на збільшення знань про форми насильства.
В гімназії був оформлений інформаційний стенд для дітей на тему: «Захисти себе – зупини насильство»,оформлена книжкова виставка, були розповсюдженні буклети. Протягом двох тижнів для учнів було проведено бесіди, психологічні тренінг, круглі столи, конкурси малюнків, відеофільми та відеоролики.
Тиждень Толерантності "Толерантність - починається з мене"
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських та моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 19 по 23 листопада 2018 року в Златопільській гімназії було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ під девізом "Толерантність – починається з мене".
Впродовж тижня робота психологічної служби школи була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного, розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей..
План тематичного тижня був насичений та різноманітний. Школа була тематично оформлена: були розклеєні вислови мудреців та видатних діячів про терпіння і терпимість до інших, надано інформацію про історію появи слова «толерантність», акції, класні години, круглі столи та бесіди на тему толерантності. Упродовж тижня Толерантності всі учні школи приймали активну участь в заходах, які змінювали один одного. Окрім загальношкільних акцій та заходів було проведено круглі столи, відеоподорожі та бесіди в класах.
Оцінюючи проведення Тижня толерантності, можна зробити висновки, що усі заходи позитивно вплинули на учнів, також приймаючи до уваги нестандартність поданої інформації та виявлену цікавість дітей та навіть вчителів, стає зрозуміло, що загальношкільні та масові заходи набагато краще сприймаються та заохочують до участі як учнів так і дорослих.
Психолого-педагогічний семінар на тему: "Роль вчителя у профілактиці шкільного булінгу"
Все частіше на телеекранах піднімається тема шкільного булінгу, які його наслідки та як попередити його дії. В шкільному булінгу задіяні діти, вчителі та батьки, так як ця проблема спільна, але не кожен знає як його вирішити та оминути.
Тому у нашому навчальному закладі було проведено психолого-педагогічний семінар для педагогічних працівників
на тему: «Роль вчителя у профілактиці шкільного булінгу». Під час якого, вчителі могли дізнатися, які види має, які наслідки та які шляхи подолання. Протягом практичної роботи вчителі виконували різні види завдань та охарактеризовували психологічні портрети жертви та агресора, мали змогу зрозуміти їхню поведінку та розробити методи подолання шкільного булінгу.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
Тиждень психології "5 днів у світі Емоцій" З 15 квітня по 19 квітня в Златопільському ліцеї проходить тиждень психології Тиждень...
-
Тест на виявлення комп’ютерної залежності. 1. Ти засмучуєшся та злишся, якщо потрібно виключати комп’ютер. 2. Ти знах...
-
1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи. 2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте д...
-
Агреси́вність – риса характеру, що виражається у ворожому ставленні людини до інших людей, тварин, навколишнього світу. Агреси...