субота, 26 січня 2019 р.



На данном изображении может находиться: 7 человек, в том числе Юлічка Чухно и Катерина Запсенко, люди улыбаются, люди стоят и на улице

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят и на улице

Куріння –чума XXI-го століття 

Учні 5,9 класу Златопільської гімназії провели акцію «Куріння –чума XXI -го століття». Гімназисти пропонували обмін цигарки на цукерку. Вони розповіли про їхні звички тютюнопаління, яке руйнує не тільки здоров’я людини, але й відчутно спустошує гаманець. І першочерговим завданням учнів було привернути увагу саме до цієї проблеми, адже головною проблемою є вироблення власного відповідального ставлення до свого здоров’я та впливу шкідливих звичок, зокрема, паління.
І коли гімназисти спілкувалися з жителями Новомиргорода то отримали таку відповідь : « Я не дам,тому що сам стрельнув», «Я занятий», «Що ви хочете, цигарки дорого коштують». Робіть все, що вважаєте для себе корисним. Утримайтесь від публічних оголошень про початок своєї боротьби з курінням, бо серед ваших знайомих можуть виявитися провокатори, які будуть пропонувати закурити.
У першу чергу, це хороший привід пишатися собою, своєю силою волі. У більш віддаленій перспективі вас чекає збережене здоров’я і хороший вигляд.
Бережіть себе!!!😊

вівторок, 22 січня 2019 р.

22 січня День Соборності (День злуки)

Результат пошуку зображень за запитом "22 січня 2019"
           22 січня Україна святкує День Соборності – сто років тому, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
У тому, як українські землі знову об’єдналися в одній національній державі журналісти 24 каналу розбирались разом з істориком Владленом Мараєвим.

Що таке Соборність?

Соборність землі України – духовне єднання всіх територій, які історично належали нашому народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів.
        Соборність української державності означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ, як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.
Від часів роздробленості Київської Русі ідея Соборності стала однією з запорук збереження української державності та національного самоусвідомлення. Володимир Великий і Ярослав МудрийВолодимир Мономах і Ярослав ОсмомислРоман Мстиславич і Данило ГалицькийБогдан Хмельницький і Іван ВиговськийПетро Дорошенко і Іван Мазепа у різні часи і за різних історичних обставин намагалися втілювати цю ідею у життя.
         Навіть у часи поділу між чужинними державами українці завжди вірили у національне об’єднання. Доказом цього є подвижницька діяльність "Руської трійці" й Головної Руської Ради у Львові, творчість Юліана Бачинського і Миколи Міхновського, які переконливо обґрунтовували потребу здобуття політичної незалежності України на всьому просторі української етнічної території.

пʼятниця, 11 січня 2019 р.

11 січня - Міжнародний день слова "дякую"



Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний день дякую"

За ініціативною ООН та ЮНЕСКО 11 січня відзначають Всесвітній день “Дякую”. В Україні цей день став святковим з 2008 року. Таку дату запровадили для того, щоб люди не забували про виявлення вдячності. 

    «Дякую» — одне з найбільш уживаних слів у міжнародній лексиці. Воно вказане в усіх туристичних розмовниках. Існує версія, що слово «спасибі» народилося в XVI столітті з часто вимовного словосполучення «спаси Бог». А ось слово "дякую" має давню і складну історію. Деякі мовознавці виводять його походження від німецького "danke" через посередництво польської мови. Академічні словники однозначно подають його як полонізм, запозичений з німецької мови. 

     Психологи вважають, що слова вдячності дійсно чарівні, вони здатні змінювати наше життя на краще, налаштовувати людей на позитив, гармонізувати взаємовідносини. Деякі дослідження показали, якщо частіше висловлювати подяку іншим людям, покращується фізичне здоров’я, зміцнюються соціальні відносини, а позитивний емоційний стан допомагає впоратися зі стресом.


Міжнародна акція "16 днів проти насильства"




На данном изображении может находиться: один или несколько человек

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в багатьох країнах світу проходить Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насильства»
   Тому з 26.11.18р. по 10.12.18р. у Златопільській гімназії проходила Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка була розпочата 25 листопада 1991р.
Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Тому особлива увага протягом 16 днів була спрямована проти домашнього насильства у сім̓ ї, дитячому колективі, та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насильства.
   Практичним психологом та педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницьку роботу, яка була направлена на збільшення знань про форми насильства.
    В гімназії був оформлений інформаційний стенд для дітей на тему: «Захисти себе – зупини насильство»,оформлена книжкова виставка, були розповсюдженні буклети. Протягом двох тижнів для учнів було проведено бесіди, психологічні тренінг, круглі столи, конкурси малюнків, відеофільми та відеоролики.

Тиждень Толерантності "Толерантність - починається з мене"



На данном изображении может находиться: 6 человек


У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських та моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 19 по 23 листопада 2018 року в Златопільській гімназії було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ під девізом "Толерантність – починається з мене".
Впродовж тижня робота психологічної служби школи була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного, розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей..
План тематичного тижня був насичений та різноманітний. Школа була тематично оформлена: були розклеєні вислови мудреців та видатних діячів про терпіння і терпимість до інших, надано інформацію про історію появи слова «толерантність», акції, класні години, круглі столи та бесіди на тему толерантності. Упродовж тижня Толерантності всі учні школи приймали активну участь в заходах, які змінювали один одного. Окрім загальношкільних акцій та заходів було проведено круглі столи, відеоподорожі та бесіди в класах.
Оцінюючи проведення Тижня толерантності, можна зробити висновки, що усі заходи позитивно вплинули на учнів, також приймаючи до уваги нестандартність поданої інформації та виявлену цікавість дітей та навіть вчителів, стає зрозуміло, що загальношкільні та масові заходи набагато краще сприймаються та заохочують до участі як учнів так і дорослих.

Психолого-педагогічний семінар на тему: "Роль вчителя у профілактиці шкільного булінгу"


Все частіше на телеекранах піднімається тема шкільного булінгу, які його наслідки та як попередити його дії. В шкільному булінгу задіяні діти, вчителі та батьки, так як ця проблема спільна, але не кожен знає як його вирішити та оминути.
Тому у нашому навчальному закладі було проведено психолого-педагогічний семінар для педагогічних працівників
на тему: «Роль вчителя у профілактиці шкільного булінгу». Під час якого, вчителі могли дізнатися, які види має, які наслідки та які шляхи подолання. Протягом практичної роботи вчителі виконували різні види завдань та охарактеризовували психологічні портрети жертви та агресора, мали змогу зрозуміти їхню поведінку та розробити методи подолання шкільного булінгу.

  Тиждень психології "5 днів у світі Емоцій" З 15 квітня по 19 квітня в Златопільському ліцеї проходить тиждень психології Тиждень...