понеділок, 13 грудня 2021 р.

#16днівпротинасильствасвітбезнасильства2021

 Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року.

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.
Тому 01.12.2021р. в Златопільській гімназії пройшла акція "Червону стрічку носять небайдужі" з метою обізнаності учнів про хворобу, причини та її наслідки.
Класними керівниками 5-11 були проведені тематичні виховні години.
ВІЛ та СНІД- це одна з найсучасніших проблем Світу, тому цій темі присвячуються конференції та демонстрації щодо СНІДу та його профілактики. Не варто забувати, що ця хвороба смертельна. Але вчені вже знайшли спосіб як затримати цю хворобу.

#16днівпротинасильствасвітбезнасильства2021

 29.11.2021року за планом роботи в нашого навчальному закладі завзято працюють над темою: " 16 днів проти насильства" , що проходив під девізом "День електронних листівок". Протягом дня учні ознайомилися про свої права в цифровому середовищі, як правильно спілкуватися з незнайомими онлайн та отримали буклети "Дізнайся про свої права в цифровому середовищі". За допомогою QR-кодів учні знаходили зашифровані слова.

З наймолодшими гімназистами було переглянуто та обговорено мультфільм "Безпечна поведінка з незнайомцями".
День був цікавим та продуктивним!

#16днівпротинасильствасвітбезнасильства2021

 26.11.2021 р. за планом роботи учні 5 х класів відобразили в малюнках "Щаслива сім*я - без насильства!"

👩‍👩‍👧‍👦
Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство. Насильство в сім'ї або родині притаманне для багатьох держав, незважаючи на їх позитивні здобутки у законодавчій, політичній та практичній сферах.
Учні та вчителі мали змогу отримати поради як вбирегтись від домашнього насильства.

#16днівпротинасильствасвітбезнасильства2021

 З 25 листопада по 10 грудня у Златопільській гімназії буде проходить щорічна акція «16 днів проти насильства». Тому що , це важливо знати кожному!

-правові основи запобігання різним проявам насильства;
-усвідомити ,що кожна людина є захищеною у нашій державі. Адже насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду фізичному чи психічному здоров’ю.
Тому за планом роботи у нас розпочавсяЗ "Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок",протягом дня учні та вчителі гімназії могли ознайомитися з інформаційними оголошеннями, за допомогою QR-коду подивитися відеоролик про запобіганню насильства над жінками, ознайомитися з правами людини.
З учнями 5 класів було проведну виховну годину з елементами тренінга "Мій улюблений світ - без насильства!"


пʼятниця, 8 жовтня 2021 р.

 

Всеукраїнський тиждень проти булінгу

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. Така ситуація не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, запобігання насильству в учнівському середовищі з 04.10.21 по 08.10.21 р. в Златопільській гімназії  пройшов Тиждень проти булінгу, у рамках якого були проведені просвітницько-профілактичні заходи.  Класними керівниками проведено виховні заходи з протидії булінгу, перегляд відеороликів та їх обговорення.

Практичним психологом проведено анкетування « Як часто тебе ображають?» за допомогою якої можна отримати інформацію чи здійснюється насильство над дитиною на даний час. Були розроблені, розповсюджені та поширені на сайті гімназії  поради  дітям «Як запобігти булінгу в учнівській спільноті», педагогам «Маркери булінгу», батькам «Як допомогти дітям упоратися з булінгом». Протягом тижня працювала «Скринька довіри» де кожен учень який потребував допомоги міг звернутися зі своєю проблемою і отримати відповідь. Створена виставка малюнків «Разом Проти Булінгу».

Все найчастіше діти піддаються булінгу онлайн, тому практичним психологом було проведено з учнями 5-6 класів урок « Я знаю як спілкуватися  Інтернеті #Не_ведусь», з учнями 9-10 класів проведено годину спілкування «Кібербулінг:безпечне віртуальне спілкування»  з учнями 7-8 класу переглянуто та обговорено відеоролик «Жорстокість  зашкалює».

Саме такі заходи навчають школярів користуватися своїми правами, захищати їх у разі порушення, не бути байдужими, налагодити стосунки з однолітками.

 

 

Практичний психолог



субота, 18 вересня 2021 р.

П*ятикласники та їх адаптація до процесу навчання!

    Адаптація – це процес звикання дітей до шкільних вимог і порядків, нового для них оточення, нових умов життя.
    Упродовж одного – трьох місяців У цей період відбуваються процеси: зміни у психіці дитини трансформуються установлені життєві поняття розвивається теоретичне мислення пам'ять і сприйняття стають осмисленими. 
    Саме тому 17.09.21 відбулися батьківські збори для покращення проходження адаптаційного періоду.        Батькам були надані поради щодо підтримуки та покращення перебігу адаптаціного періоду


День знайомств п*ятикласників та їх батьків!)

 15.09.21 та 17.09.21 в Златопільській гімназії відбувся день зайомств п*ятикласників та їх батьків. Протягом заходу учні презентували себе, показували свої долсягнення та ділилися своїми успіхами. Під час цього заходу учні та батьки приймали участь в різних конкурсах, а на завершення практичним психологом була проведенна вправа, під час якої учні та їх батьки могли 
поділитися своїми враженнями та продовжити речення "Моя дитина (для дитини -мама чи  тата) для мне це...."дана вправа допомогла показати на скільки батьки та діти люблять один одного.







вівторок, 29 червня 2021 р.

Знайомство з майбутными п*ятикласниками

Практичним психологом Златопільської гімназії було проведено знайомство з майбутніми п*ятикласниками. За  допомогою вправи "Клубочок" учні познайомилися один з одним, дізналися який настрій кожного учасника та яке улюблене заняття. 




четвер, 1 квітня 2021 р.

Психолого-педагогічний семінар " Робота з агресивними та тривожними дітьми"

        Агреси́вність – риса характеру, що виражається у ворожому ставленні людини до інших людей, тварин, навколишнього світу.

Агресивними називаються ті дії і відношення людини, які, будучи ворожими, у той же час не викликаються будь-якими об'єктивними причинами, не можуть бути виправданими обставинами, що склалися, або міркуваннями морального або юридичного характеру. У перекладі з латинської мови «агресія» означає «напад».

Цей феномен пов'язують із негативними емоціями (гнівом), негативними мотивами (прагненням нашкодити), негативними установками (расовими упередженнями) і руйнівними діями.

У психології під агресією розуміють тенденцію (прагнення), яка виявляється в реальному поводженні або фантазуванні з метою підпорядкувати собі інших або домінувати над ними. Метою агресії може бути як власне спричинення страждання (шкоди) жертви (ворожа агресія), так і використання агресії як засобу досягнення іншої мети (інструментальна агресія).

Агресія буває спрямована на зовнішні об'єкти (людей або предмети) або на себе (тіло або особу). Особливу небезпеку для суспільства представляє агресія, спрямована на інших людей.


Тому в Златопільській гімназії 23.03.2021 р. відбувся психолого-педагогічний семінар на тему " Робота з агресивними та тривожними дітьми".

    Метою даного семінару : 

cфокусувати увагу учасників тренінгового заняття над  проблемою проявів агресивності в дитячому середовищі; розвивати навички саморегуляції психоемоційних станів, ефективних поведінкових стратегій і визначення шляхів розв*
язання конфліктиних ситуацій що можуть виникати; сприяти створенню безпечного освітнього середовища.

Більша частина семінару стосувалась роботи з агресивними дітьми. Педагоги дізналися про види та прояви агресії,виконали вправу "Портрет агресивної та тривожної дитини", як вона проявляється, яка міміка та жести, ознайомилися з характерологічними особливостями агресивних дітей,обговорили пам*ятку "Схеми дій на випадок агресивної поведінки дитини" та доповнили її,виконали вправу "Конфліктні ситуації" та ознайомилися з вправою "Тайм-аут",яка спрямована на подолання збудженості, тривожності та агресивності вчителя і на завершення всі вчителі поділилися своїми емоціями та побажали один одному гарного настрою.





четвер, 18 лютого 2021 р.

Що робити, аби наші діти не стали учасниками групи смерті?

 



  1. Насамперед поставте дитині нейтральне питання – мовляв, чув/-а, що зараз популярна якась гра . І послухайте, що дитина вам розповість. Якщо він нічого про неї не знає – добре (тут головне не вдаватися в подробиці, щоб не розбудити в ньому цікавість). Якщо знає, уважно слухайте розповідь. Якщо в ньому повно подробиць і деталей, про які не пишуть в мережі, то є ризик, що ваша дитина вже в грі. Також має насторожити, якщо син чи дочка розказують про подружку, що бере участь в грі – цілком ймовірно, що він бреше і грає сам.
  2. Немає сенсу говорити, що такі ігри небезпечні – на підлітків це вже не діє. Набагато ефективніше сказати, що ними маніпулюють. Для них буде одкровенням, що людина, що загрожує їхнім рідним, швидше за все, хвора і живе в іншому місті або навіть країні. І її завдання – не вбити батьків, а змусити дитину виконати її волю. Дітей таке дуже протвережує! Розкажіть їм, що на маніпуляції “ведуться” всі – скільки дорослих несуть всі свої заощадження шахраям, що телефонують їм серед ночі і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду! Покажіть дитині, що всі вразливі – для неї дуже важливо почути це від авторитетного дорослого.
  3. Завдання вашої розмови – навчити підлітка мислити критично і питати себе про мету того чи іншого вчинку, обмірковувати все, що з ним відбувається.
  4. Багато батьків в паніці вирішують встановити тотальний контроль над дитиною – забрати телефон, закрити вдома і т.д. У цьому теж немає сенсу – в XXI столітті підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. Чим більше його обмежувати – тим більше способів обійти заборони буде знаходитися. Ваше завдання – не контролювати, а дати підтримку, щоб дитина прийшла до вас з проблемою, а не приховувала її до останнього.
  5. Зараз як ніколи важливий емоційний зв’язок з дитиною. Більше обіймайте її, розповідайте, що в її віці теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Дитині важливо розуміти, що навіть його “ідеальні” батьки теж оступалися, і це нормально, так само як і нормально просити допомоги у інших. Якщо розумієте, що зараз дитина вас не сприймає, попросіть її говорити з тим з дорослих, кому він довіряє – шкільним психологом, родичем і т. д.
  6. Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить. Подібні ігри – той випадок, коли вторгнення в приватне життя сина чи дочки виправдані. Переглядайте їх телефони та сторінки в соц. мережах – але в присутності дитини. Цікавтеся у самої дитини, з ким вона там дружить, які групи цікаві і т.д.
  7. Якщо розумієте, що дитина таки в грі, Боже вас збав її лаяти. Проявіть інші емоції – заплачте, покажіть, як сильно ви засмучені і як за неї хвилюєтеся. Обов’язково підключайте тата – в такій ситуації чоловіче слово сильніше “мамського”. У розмові з дочкою батькові треба знайти, за що її похвалити, а з хлопчиками краще говорити в дусі “Давай поговоримо як чоловік з чоловіком, що ми (саме ми!) можемо зробити в цій ситуації”. Якщо тата немає, попросіть поговорити того, кому дитина довіряє – дядька, чоловіка сестри і т.д.       Батькам потрібно  більше уваги приділяти  своїм дітям, незалежно від віку. Спілкуватися, цікавитися їхніми  справами та зрозуміти, що діти цікавляться і заходять на різні сайти, так як і дорослі. Лише родинний затишок, тепло та любов допоможе дітям не піддатися на ігри невідомих.

вівторок, 16 лютого 2021 р.

Тиждень профорієнтації " Моє майбутнє в моїх руках!!!"




Тиждень профорієнтації

«Моє майбутнє в моїх руках!!!»

Під таким девізом з 08.02 - 12.02.2021 р в Златопільській гімназії проходив тиждень профорієнтації. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це вибір життєвого шляху, вибір долі.

Метою профорієнтації є створення умов для успішної профорієнтації підлітків, швидкої та успішної адаптації на ринку праці, а також формування здібностей співвідносити свої індивідуально-психологічні особливості і можливості з вимогами обраної професії. Протягом тижня проходили різні види заходів: бесіди, консультації, години спілкування, виховні години з елементами тренінгу, виставки, конкурси. Для учнів школи був оформлений бібліофреш «Ярмарка професій». Також була виставка професій по гороскопу в якому кожен учень міг прочитати про свій знак зодіака в якій були описані сфери діяльності та яка робота підходить до даного знаку зодіаку. У куточку були представлені професії різних типів, діагностичні методики, вислови відомих людей  та приказки про працю.

Найбільша увага приділялась здобувачам освіти випускних класів, які в цьому році вибирають свій життєвий професійний шлях,та перевіряють свої знання по основним предметам.

Під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини — від знань до якостей пам'яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненість у своїх силах. Гімназистам – випускникам були наданні поради:

1. Тренуйся!

Перед офіційним (змаганням, атестацією) тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів — просто заради тренування. Не можна навчитись добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, потрібний для виконання тестів. Обмежуйте його.

середа, 27 січня 2021 р.

Навчальна діяльність. Година психолога "Мій емоційний стан фарбами"

 

Протягом дистанційного навчання практичним психологом Чухно Ю.А. було провденно  з учнями 6 класу годину психолога « Мій емоційний стан фарбами». На годині психолога з учнями було опрацьовано тему емоційний інтелект, що це за емоція  та як вона проявляється.

Емоційний інтелект (EQ) - це вміння розуміти свої почуття і емоції, почуття і емоції інших людей і вміння ефективно впливати на свою і чужу поведінку за допомогою управління своїми емоціями та почуттями та емоціями, почуттями інших людей. Одне з чудових наслідків розвитку емоційного інтелекту - зменшення негативних емоцій. Розвинений емоційний інтелект дозволяє швидко розібратися з причинами негативних емоцій, після чого оцінити ситуацію і відреагувати на неї розумно, замість того, щоб відчувати їх довгий-довгий час.

На домашнє опрацювання дітям потрібно було зробити вправу « Веселка почуттів» за допомогою цієї вправи учні могли про аналізувати свої емоції, які вони переживають протягом останніх кількох днів з емоціями  які вони переживають найчастіше в житті.

Ось деякі роботи учнів!)

 










Заняття щодо попередження винекнення негативних явищ серед освытнього процесу


 

Протягом дистанційного навчання практичним психологом Чухно Ю.А. було провденно  з учнями 5-7 класів профілактичну роботу з попередження виникнення негативних явищ серед освітнього процесу на тему: «Здоровий спосіб життя, яким я його уявляю» та «Шкідливі звички». Діти під час онлайн-зустрічі дізнались, які існують шкідливі звички крім куріння, алкоголю та наркоманії, як уберегтися від них та як підтримувати здоровий спосіб життя.

На домашнє опрацювання дітям потрібно було намалювати  " Здоровий спосыб життя, яким я його уявляю" та створити антирекламу проти шкідливих звичок. Ось деякі роботи учнів!)

 








  Тиждень психології "5 днів у світі Емоцій" З 15 квітня по 19 квітня в Златопільському ліцеї проходить тиждень психології Тиждень...