Тиждень психології!)
Сторінки
- Головна сторінка
- Візитна картка
- Нормативно-правова база
- Документація психолога
- Мої досягнення!
- План роботи ПП на 2024/2025 н.р.
- Методична скарбничка
- Робота психологічної служби під час дистанційного навчання
- Батьківський лекторій "ФОРУМ"
- Психолого-педагогічні семінари
- Психологічна просвіта
- Корекційно-розвивальна робота
- Рада профілактики та попередження правопорушень серед неповнолітніх
- Попередження суїцидальної поведінки
- Робота з учнями "Групи ризику"
- Робота з обдарованими дітьми
- Адаптація учнів
- Для вчителів
- Всеукраїнські безкоштовні телефони довіри
- STOP-SEXТИНГ
- БЛОГ # СтопБулінг
- Корисні посилання
- Відео
- Для батьків
- Психологічна допомога під час війни
пʼятниця, 21 квітня 2023 р.
четвер, 2 лютого 2023 р.
середа, 18 січня 2023 р.
ЯК ПЕРЕЖИТИ ГОРЕ ТА ВТРАТУ
Група волонтерів-психологів, що реалізує проєкти для дітей і дорослих, продовжує надавати рекомендації для підтримки психічного здоров’я українців.
Наразі вкрай важливо дбати про власне фізичне та ментальне здоров'я. Як зазначають психологи, у такий час не варто говорити, що треба бути сильними та триматися, варто дозволити собі відчути емоції, з якими супроводжуються зміни.
У пригніченому стані важко відпустити втрату, особливо якщо почуття не прожиті. Не забороняйте собі сумувати, душевні рани не затягуються у такий спосіб. Що можна зробити?
Стримане горе нагадує про себе та позбавляє можливості спокійно насолоджуватися життям. Якщо не давати йому вийти назовні – тривожність, депресія чи залежності неминучі.
- Визнайте горе
- Дайте собі час
Горе не підпорядковується розкладу. Залежно від тяжкості втрати, воно може затягуватися. Біль інколи вщухає та наростає, а емоції, що здавалися пройденими, знову повертаються. Звертайте увагу на власні почуття, це допоможе зрозуміти ситуацію та прожити досвід.
- Співчувайте собі
Втрата, обтяжена виною чи жалем, повільно підточує наше «Я» та змушує соромитися подій, яких не змінити. Не бійтеся простити себе за все, на що не мали впливу. Це допоможе повернути втрачену цілісність.
Спілкуйтеся з людьми
Якщо нас бачать, чують і приймають ті, хто пережив подібне, ми можемо прийняти себе. У тяжку мить втрати важливо спілкуватися з людьми у орієнтованих на вихід зі стану горя групах, адже це допомагає відчути підтримку оточуючих. Зближення з іншими та приналежність до соціуму відновлює душевну рівновагу.
Зрозумійте, що ви змінилися
Втрата залишає незабутній слід у нашій душі – нічого не буде так, як було раніше. Ми можемо тільки змиритися з горем і втратою, що цілком природно. Дозвольте собі рухатися далі.
Шукайте легкі та корисні поради з питань безпеки та психології, а також цікаві факти та спостереження в Телеграм-каналі «Подбай про себе».
середа, 11 січня 2023 р.
#емоційний_інтелект
#сум#смуток
#пригнічений стан
#допомога
💠Загальний алгоритм дій:
📎 1. Зрозумійте та озвучте емоцію дитини
Якщо дитина плаче, не варто посміхатися або відволікати її, визнайте її право на цю емоцію. Скажіть співчутливим тоном: “Здається, тобі сумно”. Спробуйте назвати причину виникнення почуття: “Це тому, що ...?”.
📎2. Прийміть емоцію
Якщо дитина дозволяє до себе доторкнутися, обійміть її або тихенько погладьте. Розкажіть, що знаєте її стан.
📎 3. Допоможіть дитині впоратися з емоцією.
📎4. Запропонуйте варіант допомоги.
📌Вправи (Обирайте те, що вам хочеться саме зараз – сурових правил немає, ви можете провести їх усі або щось одне, використовувати як є чи адаптувати під свою дитину).
❗️Дітям потрібен час, щоб прожити смуток. Тому якщо дитина не відгукується на ваші пропозиції, дайте їй трохи побути наодинці зі своїм сумом. Будьте поруч із нею, а якщо пройшов тривалий час, переходьте до вправ.
Тиждень психології "5 днів у світі Емоцій" З 15 квітня по 19 квітня в Златопільському ліцеї проходить тиждень психології Тиждень...
-
Тест на виявлення комп’ютерної залежності. 1. Ти засмучуєшся та злишся, якщо потрібно виключати комп’ютер. 2. Ти знах...
-
1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи. 2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте д...
-
Агреси́вність – риса характеру, що виражається у ворожому ставленні людини до інших людей, тварин, навколишнього світу. Агреси...