вівторок, 29 грудня 2020 р.

#STOP_SEХТИНГ «Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи ризик?»

 

#STOP_SEХТИНГ

«Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи ризик?»

21.12.20-29.12.20 учням 9-11 класів  було проведено практичним психологом Чухно Ю.А.  просвітницько-профілактичний урок «Інтимні селфі в інтернеті – жарт чи ризик?»

Метою даного уроку була спрямована на формування у учнів уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, а саме пов*язаних з надсиланням власних інтимних фото незнайомцям.

Під час уроку учні переглянули відео «Online сексуальне насильство над підлітками в Інтернеті» та мали змогу ознайомитися з поняттями «секстинг» та «онлайн-гурмінг».

Підлітки шукали відповіді на питання: У чому переваги та недоліки знайомства через Інтернет? Чи варто спілкуватися в мережі з незнайомими людьми? Як захистити себе?

Працюючи в групах, учні обговорили та склали алгоритм як розпізнати шахрая в Інтернеті, як убезпечити себе від онлайн-грумінгу, як діяти, якщо потрапляєш у ситуацію, коли тебе шантажують.




 

четвер, 17 грудня 2020 р.

#НЕ_ВЕДУСЬ: Я знаю, як спілкуватися в інтернеті


      За даними ЮНІСЕФ, в 
Україні кожен п'ятий підліток визнавав себе жертвою онлайн-знущань, а кожен десятий - регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений у соцмережах. Крім того, третина підлітків використовують соцмережі, щоб позбутися негативних відчуттів, кожен восьмий підліток залежний від соцмереж.
      Тому, на сьогоднішній день відомо, що кожна третя дитина в Україні готова зустрітися з онлайн-знайомими, двоє із трьох уже  бачили контент, який їх дуже налякав або засмутив.Найчастіше діти готові звернутися до батьків за допомогою. В свою чергу, 85% батьків не знають що робити коли сталась така ситуація коли дитина постраждала в інтернеті.
    Тому було проведено просвітницько- профілактичний урок з  учням 5 класу(13.11.20) та учням 6 класу(16.12.20 р.) на тему: *#НЕ_ВЕДУСЬ: Я знаю, як спілкуватися в інтернеті*. 
    Метою даної виховної години булосформувати в учнів навички безпечного спілкування  та безпечної поведінки в інтернеті. Тому що, саме в інтернеті на даний момент може бути вчинений кібербулінг над дитиною.
    Протягом уроку дітям були надані поради як робити коли є небезпека в інтернеті, до кого потрібно звернутися. Найкраща вправа для роздумів було вправа "Тест Білборд" саме ця вправа показала дітям, що спілкуючись в інтернеті не можна бути впевненим ким є співрозмовник  з яким ми спілкуємось онлайн і що наша інформація стає не приватною.












  Тиждень психології "5 днів у світі Емоцій" З 15 квітня по 19 квітня в Златопільському ліцеї проходить тиждень психології Тиждень...