Говори - не мовчи
🎤

- 🔘 Поговори з дорослим, якому ти довіряєш. Це можуть бути батьки, вчителі, спортивні тренери, психологи, медіатори, старші брати/сестри, інші родичі тощо. В цій ситуації ти не повинен/а залишатись сам/сама.
- 🔘 Якщо тобі важко говорити, напиши про це довіреному дорослому на електронну пошту, месенджери тощо.
- 🔘 Попроси своїх батьків поговорити з батьками кривдника. Це часто допомагає вирішити проблему.
Не показуй емоцій
🎭

- 🔘 Дій сміливо, тримай голову високо, дивись кривднику у вічі, навіть якщо почуваєшся невпевнено. Мова твого тіла не має відображати внутрішній стан.
- 🔘 Ігноруй глузування та уникай кривдників. Змусь їх думати, що тобі цілком байдуже. Часто глузування закінчуються, коли агресори не отримують бажаної уваги або реакції.
- 🔘 Керуй своїми емоціями. Відчувати гнів та засмучуватись - нормально, але це надає перевагу кривдникові.
- 🔘 Заспокойся. Порахуй до десяти, глибоко вдихни, медитуй або випиши гнівні слова на папір. Ці практики стануть тобі в нагоді пізніше.
Тримайся подалі від кривдників
🏃♂️
🏃♀️


- 🔘 Намагайся бути серед людей, особливо на перервах та під час обіду. Уникай відлюдних “кутків” та місць, де зазвичай відбувається цькування.
- 🔘 Тримайся поруч приятелів, які можуть захистити тебе. Подумай, на кого ти можеш розраховувати і хто може розраховувати на тебе у подібній ситуації.






З будь-якими питаннями про булінг та не тільки, ти можеш звернутися на Національну дитячу "гарячу" лінію: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів
📞) або 116 111 (безкоштовно з мобільних
📲). "Гаряча" лінія працює з 12:00 до 16:00 по буднях.

