середа, 22 серпня 2018 р.

Що робити, коли це відбувається зі мною?






Говори - не мовчи 🎤
  • 🔘 Поговори з дорослим, якому ти довіряєш. Це можуть бути батьки, вчителі, спортивні тренери, психологи, медіатори, старші брати/сестри, інші родичі тощо. В цій ситуації ти не повинен/а залишатись сам/сама.
  • 🔘 Якщо тобі важко говорити, напиши про це довіреному дорослому на електронну пошту, месенджери тощо. 
  • 🔘 Попроси своїх батьків поговорити з батьками кривдника. Це часто допомагає вирішити проблему.

Не показуй емоцій 🎭
  • 🔘 Дій сміливо, тримай голову високо, дивись кривднику у вічі, навіть якщо почуваєшся невпевнено. Мова твого тіла не має відображати внутрішній стан. 
  • 🔘 Ігноруй глузування та уникай кривдників. Змусь їх думати, що тобі цілком байдуже. Часто глузування закінчуються, коли агресори не отримують бажаної уваги або реакції.
  • 🔘 Керуй своїми емоціями. Відчувати гнів та засмучуватись - нормально, але це надає перевагу кривдникові. 
  • 🔘 Заспокойся. Порахуй до десяти, глибоко вдихни, медитуй або випиши гнівні слова на папір. Ці практики стануть тобі в нагоді пізніше.

Тримайся подалі від кривдників 🏃‍♂️🏃‍♀️
  • 🔘 Намагайся бути серед людей, особливо на перервах та під час обіду. Уникай відлюдних “кутків” та місць, де зазвичай відбувається цькування.
  • 🔘 Тримайся поруч приятелів, які можуть захистити тебе. Подумай, на кого ти можеш розраховувати і хто може розраховувати на тебе у подібній ситуації.

📸 Якщо тебе фотографують або глузують у роздягальнях, не заходь туди разом із кривдниками.
🚔 Якщо ситуація дійшла до фізичної розправи, крадіжок або пошкодження речей - звертайся до поліції.
🙆‍♂️ 🙆‍♀️ Не застосовуй силу або булінг у відповідь. Це лише погіршить ситуацію та може призвести до більш серйозних наслідків.
🙅‍♂️ 🙅‍♀️ Якщо ти бачиш, що хтось інший страждає від булінгу, не мовчи. Пропонуй допомогу та клич дорослих.
З будь-якими питаннями про булінг та не тільки, ти можеш звернутися на Національну дитячу "гарячу" лінію: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів📞) або 116 111 (безкоштовно з мобільних📲). "Гаряча" лінія працює з 12:00 до 16:00 по буднях.

понеділок, 16 квітня 2018 р.


Картинки по запросу день безпечного інтернету

«Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету» 

Правила безпечної поведінки в Інтернеті для дітей: 

   1. Не повідомляти свою та чужу особисту інформацію в мережі: не викладати в Інтернеті інформацію про себе та сім’ю, адресу проживання та навчання, місця роботи батьків, номери телефонів, наявність матеріальних цінностей, номери кредитних карт, т. ін.
   2. Поважати права та інтереси інших людей в Інтернеті потрібно так само, як і в  реальному житті: поводитися ввічливо: не можна ображати, насміхатися, обманювати співрозмовників в он-лайні і  не робити того, що суперечить закону. Потрібно пам’ятати, що  не можна привласнювати собі авторські права на твори інших людей (фото, музику, тексти та  інше) і поширювати їх  без дозволу власників.
  3. Перевіряти інформацію із  мережі – обов’язково використовувати декілька джерел для пошуку потрібних запитів, оцінювати надійність і авторитетність ресурсів; 
  4. Не довіряти всьому, що говорять віртуальні знайомі, особливо, якщо вони пропонують зустрітися в реальному житті, оскільки вони можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
  5. Пам’ятати, що віртуальний світ іноді коштує реальних грошей, тому без дозволу дорослих не варто робити покупок онлайн, відправляти SMS, електронні повідомлення в обмін на обіцянки отримання спеціальних Інтернет-послуг.
  6. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
  7. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
  8. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
  9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
  10. Звертатися за порадою до дорослих у разі виникнення будь-яких труднощів, якщо в Інтернеті що-небудь незрозуміле або дивне, а також, коли пропонують спокусливі, дуже схожі на казкові обіцянки чого-небудь.
 

неділя, 25 березня 2018 р.






Хто такий психолог?

Це звичайна людина, яка довго слухає клієнта після чого допомагає знайти вихід з різних ситуацій.

З ким працює психолог?

Психолог працює зі здоровими людьми, які не почувають себе щасливими або мають труднощі у вирішенні проблем, у відношеннях з іншими або у досягненні бажаної мети.
У яких ситуаціях може допомогти психолог?
Психолог виступає певним дзеркалом, дає людині можливість побачити своє життя, проблеми збоку. Застосувати все те, що може допомогти звести містки між собою і собою, собою і людьми, соціумом.
Шляхи вирішення проблем закладені в самій людині, необхідно лише допомогти усвідомити їх.

Коли потрібно звертатися до психолога?

• Якщо проблема не розв'язується тривалий час;
• Якщо Ви знаєте, як розв'язати проблему, але вам все-таки потрібна допомога;
• якщо Вас щось тривожить в дитячій поведінці, але ви не можете зрозуміти причину;
• якщо Вам здається, що ваш малюк відстає у розвитку від своїх однолітків. Швидше за все Вам це лише здається. Але краще розставити всі крапки над «І» та не мучити дитину порівняннями з іншими дітьми.
• Якщо у Вас сімейні проблеми і це відбивається на дитині.

Міфи про психологію

  Тиждень психології "5 днів у світі Емоцій" З 15 квітня по 19 квітня в Златопільському ліцеї проходить тиждень психології Тиждень...